7. saziv Hrvatskoga sabora (22.12.2011. - 28.12.2015.)

Jadranka Kosor (NZ)

Kosor, Jadranka

Rođena je 1. srpnja 1953. u Pakracu. Završila Pravni fakultet u Zagrebu (VSS - diplomirana pravnica).

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

23.12.2011.

Datum završetka mandata:

28.12.2015.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupnica je dana 19. travnja 2013. prestala biti članicom Hrvatske demokratske zajednice i nastavila obnašati zastupničku dužnost kao nezavisna zastupnica
  • zastupnici je započelo mirovanje mandata danom 22. prosinca 2011.
  • zastupnici je prestalo mirovanje mandata danom 23. prosinca 2011.
  • zastupnica je od 23. prosinca 2011. do 15. lipnja 2012. obnašala dužnost potpredsjednice Hrvatskoga sabora

Stranačka pripadnost:

Nezavisni

Dužnosti u saboru:

Prethodne dužnosti u saboru:

Članstvo u međuparlamentarnim skupinama prijateljstva:

Izabrana:

  • lista Hrvatske demokratske zajednice

Izborna jedinica: