9. saziv Hrvatskoga sabora (14.10.2016.)

Romana Jerković (SDP)

Jerković, Romana

Rođena je 28. studenoga 1964. u Splitu. Završila Medicinski fakultet u Rijeci (VSS - doktorica medicine, doktorica biomedicinskih znanosti, sveučilišna profesorica). 

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

14.10.2016.

Datum završetka mandata:

01.02.2020.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupnici je prestao mandat dana 1. veljače 2020. zbog početka obnašanja zastupničkog mandata u Europskome parlamentu; zamjenica zastupnice je Mirela Ahmetović

Stranačka pripadnost:

Prethodne dužnosti u saboru:

Izabrana:

  • lista Socijaldemokratske partije Hrvatske, Hrvatske narodne stranke - liberalnih demokrata, Hrvatske seljačke stranke i Hrvatske stranke umirovljenika

Izborna jedinica: