6. saziv Hrvatskoga sabora (11.1.2008. - 22.12.2011.)

Ivo Sanader (NZ)

Rođen je 8. lipnja 1953 u Splitu. Završio Filozofski fakultet u Innsbrucku, Austrija (VSS; doktor znanosti).

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

11.01.2008.

Datum završetka mandata:

28.10.2011.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupniku je prestalo mirovanje mandata danom 15. srpnja 2009.; istoga dana zastupniku je započelo mirovanje mandata  
  • zastupniku je prestalo mirovanje mandata danom 22. listopada 2010.  
  • zastupnik je izabran s liste Hrvatske demokratske zajednice kao član HDZ-a, ali je prilikom aktivacije zastupničkog mandata, 22. listopada 2010., započeo obnašati dužnost kao nezavisni zastupnik
  • zastupniku je započelo mirovanje mandata danom 11. siječnja 2008.; zamjenica zastupnika je Željana Podrug  

Stranačka pripadnost:

Izabran:

  • lista Hrvatske demokratske zajednice

Izborna jedinica: