Skupine prijateljstva od 1996. do 2000.

Parlamentarne skupine prijateljstva utemeljene su u Saboru 1996. godine. Odbor za međuparlamentarnu suradnju Zastupničkog doma Sabora Republike Hrvatske te je godine donio odluke o osnivanju jedanaest skupina prijateljstva. Sljedeće godine, 1997., utemeljena je i dvanaesta skupina, s Indijom.

Članstvo u skupinama činili su zastupnici iz oba doma: Zastupničkog i Županijskog. U svakoj skupini imenovan je voditelj te članovi. 

U nastavku je pregled parlamentarnih skupina prijateljstva: 

Hrvatsko-britanska skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Zdravko Sančević (HDZ), Zastupnički dom

Članovi: 
Relja Bašić (HSLS), Županijski dom
Zdravka Bušić (HDZ), Zastupnički dom
Željko Bujas (HDZ), Zastupnički dom
Stipe Hrkač (HDZ), Zastupnički dom
Božo Kovačević (HSLS), Zastupnički dom
Axel Luttenberger (IDS), Zastupnički dom
Ivan Nogalo (HDZ), Zastupnički dom 

Tajnica: 
Gordana Starčević

Utemeljena 20. lipnja 1996.

Hrvatsko-čileanska skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Žarko Domljan (HDZ), Zastupnički dom

Članovi: 
Mate Arlović (SDP), Zastupnički dom
Tereza Ganza-Aras (HSLS), Županijski dom
Zdravka Bušić (HDZ), Zastupnički dom
Juraj Buzolić (HDZ), Zastupnički dom
Jakog grof ELTZ (NZ), Zastupnički dom
Marko Ivanović (HSLS), Županijski dom
Marin Jurjević (SDP), Zastupnički dom
Miroslav Kiš (NZ), Zastupnički dom
Dragan Kovačević (HDZ), Zastupnički dom
Zlatko Kramarić (HSLS), Zastupnički dom
Ivan Milas (HDZ), Zastupnički dom
Marijanka Nemer (HDZ), Zastupnički dom
Vinko Nikolić (imenovan od Predsjednika RH), Županijski dom
Ivan Novosel (HDZ), Županijski dom
Ivica Račan (SDP), Zastupnički dom
Stjepan Radić (HSS), Zastupnički dom
Stjepan Rodeš (HSS), Županijski dom
Zdravko Sančević (HDZ), Zastupnički dom

Tajnik: 
Milovan Petković

Utemeljena 29. studenoga 1992.

Hrvatsko-indijska skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Ivan Milas (HDZ), Zastupnički dom

Članovi: 
Snježana Biga-Friganović (SDP), Zastupnički dom
Zdravka Bušić (HDZ), Zastupnički dom
Juraj Buzolić (HDZ), Zastupnički dom
Stipe Hrkač (HDZ), Zastupnički dom
Dragan Kovačević (HDZ), Zastupnički dom
Krunoslav Slabinac (HDZ), Zastupnički dom
 

Utemeljena 30. lipnja 1997.

Hrvatsko-irska skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Stjepan Radić (HSS), Zastupnički dom

Članovi: 
Zdravka Bušić (HDZ), Zastupnički dom
Petar Đukan (HDZ), Županijski dom
Ratko Ferenčić (HDZ), Zastupnički dom
Nikola Obuljen (HDZ), Zastupnički dom
Krunoslav Slabinac (HDZ), Zastupnički dom

Tajnica: 
Jasna Vitas-Žubi

Utemeljena 20. lipnja 1996.

Hrvatsko-japanska skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Juraj Buzolić (HDZ), Zastupnički dom

Članovi: 
Snježana Biga-Friganović (SDP), Zastupnički dom
Stipe Hrkač (HDZ), Zastupnički dom
Dragan Kovačević (HDZ), Zastupnički dom
Ivan Milas (HDZ), Zastupnički dom
Krunoslav Slabinac (HDZ), Zastupnički dom

Tajnik: 
Lavoslav Torti

Utemeljena 23. svibnja 1996.

Hrvatsko-kineska skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Zdravko Tomac (SDP), Zastupnički dom

Članovi: 
Snježana Biga-Friganović (SDP), Zastupnički dom
Juraj Buzolić  (HDZ), Zastupnički dom
Stipe Hrkač  (HDZ), Zastupnički dom
Dragan Kovačević  (HDZ), Zastupnički dom
Ivan Milas  (HDZ), Zastupnički dom
Krunoslav Slabinac  (HDZ), Zastupnički dom

Tajnica: 
Gordana Starčević

Utemeljena 23. svibnja 1996.

Hrvatsko-mađarska skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Šandor Jakab (NZ), Zastupnički dom

Članovi: 
Mato Arlović (SDP), Zastupnički dom
Stjepan Babić, Županijski dom
Zdravka Bušić (HDZ), Zastupnički dom
Žarko Domljan (HDZ), Zastupnički dom
Boris Franušić (HSLS), Županijski dom
Božo Kovačević (HSLS), Zastupnički dom
Branko Levačić (HSLS), Zastupnički dom
Marko Miljević (HSS), Zastupnički dom
Ivan Novosel (HDZ), Županijski dom
Krunoslav Orešković (HSLS), Zastupnički dom
Đuro Panjan (HDZ), Županijski dom
Božidar Pugelnik (HDZ), Županijski dom
Valentin Puževski (HSS) Županijski dom
Stjepan Radić (HSS), Zastupnički dom
Jozo Radoš (HSLS), Zastupnički dom

Tajnik: 
Milovan Petković

Utemeljena 4. prosinca1996.

Hrvatsko-makedonska skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Krunoslav Slabinac  (HDZ), Zastupnički dom

Članovi: 
Stjepan Babić, Županijski dom
Zdravka Bušić  (HDZ), Zastupnički dom
Snježana Biga-Friganović (SDP), Zastupnički dom
Božo Kovačević (HSLS), Zastupnički dom
Zlatko Kramarić (HSLS), Zastupnički dom
Mate Meštrović  (HDZ), Županijski dom
Valentin Puževski (HSS), Županijski dom

Tajnica: 
Gordana Starčević

Utemeljena 5. lipnja 1996.

Hrvatsko-njemačka skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Zlatko Canjuga (HDZ), Zastupnički dom

Članovi: 
Mate Arlović (SDP), Zastupnički dom
Josip Boljkovac (HDZ), Zastupnički dom
Žarko Domljan (HDZ), Zastupnički dom
Anto Đapić (HSP), Zastupnički dom
Jakob grof Eltz (NZ), Zastupnički dom
Tereza Ganza-Aras (HSLS), Županijski dom
Ivan Herak (HSLS), Zastupnički dom
Ivan Jakovčić (IDS), Zastupnički dom
Baltazar Jalšovec (HSLS), Zastupnički dom
Boris Kandare (HSP), Zastupnički dom
Ivan Kolak (HDZ), Zastupnički dom
Joško Kovač (HSS), Zastupnički dom
Josip Manolić (HND), Županijski dom
Ivan Milas (HDZ), Zastupnički dom
Ivan Novosel (HDZ), Županijski dom
Đuro Njavro (HDZ), Zastupnički dom
Đuro Panjan (HDZ), Županijski dom
Stjepan Rodeš (HSS), Županijski dom
Krunoslav Slabinac (HDZ), Zastupnički dom
Kazimir Sviben (HDZ), Zastupnički dom
Damir Škaro (HDZ), Zastupnički dom
Bruno Uroić (HDZ), Zastupnički dom
Petar Žitnik (HSS), Zastupnički dom

Tajnik: 
Mladen Stepanić

Utemeljena 30. travnja 1996.

Hrvatsko-poljska skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Luka Trconić (HSS), Zastupnički dom

Članovi: 
Boris Franušić (HSLS), Županijski dom
Božo Kovačević (HSLS), Županijski dom
Ivan Novosel (HDZ), Županijski dom
Đuro Panjan (HDZ), Županijski dom
Božidar Pugelnik (HDZ), Županijski dom

Tajnica: 
Jasna Vitas-Žubi

Utemeljena 20. svibnja 1996.

Hrvatsko-slovačka skupina prijateljstva Sabora Republike Hrvatske

Voditelj:
Žarko Domljan (HDZ), Zastupnički dom

Članovi: 
Mato Arlović (SDP), Zastupnički dom
Stjepan Babić (HDZ), Županijski dom
Josip Boljkovac (HND), Županijski dom
Zdravka Bušić (HDZ), Zastupnički dom
Dragutin Dečak (HDZ), Županijski dom
Milan Đukić (SNS), Zastupnički dom
Boris Franušić (HSLS), Županijski dom
Katarina Fuček (HDZ), Zastupnički dom
Sandor Jakab (NZ)
Miroslav Kiš (NZ), Zastupnički dom
Ivan Kolak (HDZ), Zastupnički dom
Milan Kovač (HDZ), Zastupnički dom
Božo Kovačević, Zastupnički dom
Branko Levačić (HSLS), Zastupnički dom
Marko Miljević (HSS), Zastupnički dom
Ivan Novosel (HDZ), Županijski dom
Krunoslav Orešković (HSLS), Županijski dom
Đuro Panjan (HDZ), Županijski dom
Đuro Perica (HDZ), Zastupnički dom
Božidar Pugelnik, Zastupnički dom
Valentin Puževski (HSS), Županijski dom
Jozo Radoš (HSLS), Zastupnički dom
Njegovan Starek (NZ), Zastupnički dom

Tajnik: 
Milovan Petković

Utemeljena 7. ožujka 1995.